Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qendra Koordinuese serbe nuk mund të jetë palë bashkëbiseduese me delegacionin e përbashkët të UNMIK-ut dhe institucioneve të Kosovës, në bisedimet për cështjet teknike mes Prishtinës dhe Beogradit.
Kështu ka deklaruar në një intervistë për Radion "Evropa e Lirë", kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi.
Duke folur për standardet, kryeministri Rexhepi ka nënvizuar se Prishtina kësaj cështje i qaset me seriozitetin më të madh. (Intervista e plotë gjendet në rubrikën Intervista).
XS
SM
MD
LG