Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeadministratori i Kosovës, Hari Holkeri shkon për vizitë dy ditëshe në Shqipëri. Gjatë qëndrimit në Tiranë Hokleri do të takohet dhe do të biedojë me presidentin Alfred Moisiu, kryeministrin Fatos Nano, ministrin e jashtëm Kastriot Islamin si dhe ambasadorin e OSBE-së Osmo Liponen. Pritet që gjatë qëndrimit në Tiranë Hari Holkeri të nënshkruajë marrëveshjën për nxitjen dhe mbrojtjen e investimeve të huaja me ministrin e ekonomisë Anastas Anxheli.
XS
SM
MD
LG