Ndërlidhjet

ATHINË


Bashkëpunimi i Serbisë për kapjen e të akuzuarve nga Gjykata e Hagës, Radovan Karaxhiq dhe Ratko Mlladic, është kushti kryesor për integrimin e Serbisë në programin Partneriteti për Paqe të Aleancës Veri-Atlantike, ka përsëritur shefi i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer.
Scheffer i ka bërë këto deklarata në një intervistë për të përditshmen greke "Kathimerini".
XS
SM
MD
LG