Ndërlidhjet

TIRANË


Në shpërthimin e sotëm që ndodhi në minierën e Selenicës, afër Vlorës, raportohet për vdekjen e 5 minatorëve ndërsa 9 të tjerë janë në gjendje të rëndë. Policia e Tiranës ka shoqëruar për në prokurorinë e Vlorës, presidentin e shoqërisë franceze që e administron këtë minierë, Patrik Paskal dhe administratorin vendës, Tomor Beqiri, për hetime lidhur me masat e sigurisë në minierë.
XS
SM
MD
LG