Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani dhe Irani kanë nënshkruar një numër marrëveshjesh ekonomike, që synojnë të forcojnë bashkëpunimin ekonomik dhe politik mes dy vendeve.
Pakistani është një nga vendet që ka bashkëpunuar në luftën kundër terrorizmit, derisa Irani është përfshirë nga presidenti amerikan, George Bush, në vendet e aksit të së keqes.
XS
SM
MD
LG