Ndërlidhjet

ZVICËR


Policia zvicërane ka ushtruar kontroll në një numër kompanish që dyshohet se kanë lidhje me kompaninë ruse Yukos. Autoritetet zvicërane kanë vepruar në bazë të kërkesave të zyrtarëve rusë, që po hetojnë rastet e korrupsionit të Yukos.
Në Rusi tetorin e kaluar u arrestua presidenti i Yukos, Mihail Khodorovski, që është njëherësh dhe një nga kritikët krysorë të Vladimir Putinit.
XS
SM
MD
LG