Ndërlidhjet

LIMA


Dhjetra mumije të vjetra mbi 500 vjet janë zbuluar në vendin ku duhej të ndërtohej një autostradë në kryeqytetin e Perusë, Lima afër varrezave të Inkave.
Arkeologët thanë se 26 mumijet e pazbuluara të të rriturve dhe fëmijëve datojnë nga vitet 1472 deri 1532.
XS
SM
MD
LG