Ndërlidhjet

SHKUP


Policia e Maqedonisë ka arrestuar sot Izair Samiun i njohur si "komandant Baca". Samiu është arrestuar nën dyshimin se ka lidhje me grupin që e quan veten Armata Kombëtare Shqiptare. Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian e kanë përfshirë Samiun në listën e personave të padëshiruar për të hyrë territoret e këtyre vendeve.
XS
SM
MD
LG