Ndërlidhjet

NJU JORK


Autoritetet amerikane e arrestuan një ish gazetare dhe ish sekretare për shtyp në Kongres, nën akuzat se kishte vepruar si spiune e Irakut para ndërhyrjes së forcave amerikane në Irak.
Susan Lindauer akuzohet se ka spiunuar për Shërbimin e Inteligjencës të Irakut dhe ka qenë e ndërlidhur në transakcione të ndaluara finansiare me qeverinë e Saddam Husseinit.
Prokuroria tha se për shërbimet e bëra, Lindauer ka marrë 10 mijë dollarë.
XS
SM
MD
LG