Ndërlidhjet

PRAGË


Shtatë minatorë kanë humbur jetën sot në një minierë në qytetin Ostrava të Çekisë. Agjencitë e lajmeve njoftojnë se "në kohën ku minatorët gjendeshin në minierë një dridhje e tokës e ka goditur atë pjesë, duke i lënë 7 të vdekur dhe disa të plagosur".
XS
SM
MD
LG