Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se 4 policë irakienë janë arrestuar për ndërlidhje me vrasjen e dy amerikanëve dhe përkthyesit të tyre irakien në fillim të javës.
Ndërkohë, rreth 2.000 shiitë protestuan qetë në Bagdad kundër kushtetutës së përkohshme të Irakut.
Dokumenti që u nënshkrua të hënën, pritet të hyjë në fuqi pas dorëzimit të pushtetit nga amerikanët në 30 Qershor.
XS
SM
MD
LG