Ndërlidhjet

TIKRIT


Komandanti i forcave amerikane në Irak tha se koalicioni do të jetë i gatshëm edhe nëse largohen trupat spanjole, dhe kjo nuk do të paraqesë problem të madh ushtarak.
"Kemi theksuar disa herë se i jemi përkushtuar këtij vendi. Jemi këtu dhe do të mbetemi derisa irakienët ta ngritin qeverinë e tyre dhe të ecin drejt demokracisë", tha gjeneral lejtnant Richardo Sanchez.
XS
SM
MD
LG