Ndërlidhjet

DUBLIN


Irlanda që nga sonte ka filluar të zbatojë ndalimin e pirjes së duhanit nëpër kafene, si pjesë një fushate kontraverse që ëhstë një lloj testimi për Evropën. Kryeministri iralndez, Bertie Ahern ka thënë se ky vendim gëzon mbështetje të përgjithshme publike, edhe të duhanxhinjve edhe të joduhanxhinjve. Mirëpo ky ndalim ka hidhëruar shumë irlandezë, pasi Irlanda zë vendin e parë në botë përnga vizitat që u bëhen kafene, ndërsa cigarja dhe birra kanë qenë stili i jetës për shumë breza.
XS
SM
MD
LG