Ndërlidhjet

MITROVICË


Sot në Mitrovicë ka qëndruar ministrja e mbrojtjes e Francës, Michelle Alliot Marie. Ajo është takuar me komandantin e krahut jugor të NATO-s, admiralin Gregory Johnson. Marie ka vizituar edhe trupat franceze në Mitrovicë dhe ka vlerësuar punën e tyre gjatë trazirave të fundit. ajo gjatë ditës takohet edhe me kryeadministratorin Holkeri dhe me kryeministrin Rexhepi.
XS
SM
MD
LG