Ndërlidhjet

BAGDAD


Mijëra shiitë të Irakut kanë protestuar në Bagdad kundër pranisë së forcave të koalicionit.
Ndërkohë, të paktën 3 civilë irakenë u plagosën nga një shpërthim në veri të Bagdadit.
Automjeti i ndaluar pranë rrugës kishte shpërthyer në çastin kur aty pranë kalonin ushtarët amerikanë.
Po sot, zyrtarët irakienë dhe amerikanë thanë se i dërguari special i Kombeve të Bashkuara Lakhdar Brahimi javën e ardhshme do të vizitojë Bagdadin, për t'i diskutuar planet për bartjen e pushtetit tek irakienët.
XS
SM
MD
LG