Ndërlidhjet

BAGDAD


Zëdhënësi i koalicionit në Irak, Dan Senor tha se 40 veta nga 12 shtete po mbahen aktualisht të rrëmbyer nga militantët. Ai tha se agjencia FBI po punon me forcat e koalicionit dhe me forcat e sigurisë së Irakut për t'i shpëtuar personat e zënë dhe për t'i kapur rrëmbyesit.
XS
SM
MD
LG