Ndërlidhjet

KANBERRA


Australia nuk do të dërgoj trupa shtesë në Irak për ta plotësuar mungesën e tërheqjes së ushtarëve nga Spanja, Hondurasi dhe nga Republika Dominikane, ka thënë sot kryeministrri John Howard. Momentalisht Australia ka 350 trupa në Irak.
XS
SM
MD
LG