Ndërlidhjet

SARAJEVË


Greqia dhe Turqia janë të gatshme të dëshmojnë vullnetin e tyre të mirë për të zgjidhur çështjen e Qipros, kanë deklaruar sot në Sarajevë keryeministri i Greqisë, Costas Karamanlis dhe homologu i tij turk, Recep Erdogan. Liderët e nëntë shteteve të Evropës Juglindore sot në Sarajevë kanë filluar samitin e tyre të shtatë.
XS
SM
MD
LG