Ndërlidhjet

RIAD


Grup militant saudit i quajtur Al Haramain e mori përgjegjësinë për sulmin vetëvrasës në kryeqytetin e Arabisë Saudite, ku u vranë 4 dhe u plagosën 148 njerëz.
Zyrtarët sauditë për shpërthimin e djeshëm e akuzuan rrjetin terrorist të Osama bin Ladenit.
XS
SM
MD
LG