Ndërlidhjet

PEKIN


Zyrtarë kinezë kanë thënë se në këtë vend janë izoluar pesë të dyshuar të tjerë të infektuar nga sëmundja SARS. Autoritetet po analizojnë ndërkohë mostrat nga një grua tjetër, për të vërtetuar nëse ajo ka vdekur nga kjo sëmundje.
SARS është sindrom akut që prek organet e frymëmarrjes dhe manifestohet me zjarrmi dhe ethe.
XS
SM
MD
LG