Ndërlidhjet

LONDËR


Trupat britanike kanë qëlluar për vdekje mbi civilët irakienë në disa raste, ndonëse ushtarët nuk përballeshin me kërcënime serioze, thuhet në një raport të organizatës Amnesty International. Në mesin e viktimave është dhe një vajzë 8-vjeçare, thuhet në raport."Shqetësimi ynë lidhet me faktin se këto vdekje nuk janë hetur në mënyrë të plotë. Kjo bën që ne të humbim besimin e popullit irakian për shkak të hetimeve tërësore dhe mungesës së transparencës për këto raste", ka deklaruar Lesli Uarner nga Amnesty International.
XS
SM
MD
LG