Ndërlidhjet

BERLIN


Këshilltarja për siguri kombëtare e presidentit Bush, Condoleeza Rice ka shkuar sot në Berlin për të biseduar me udhëheqësit gjermanë lidhur me situatën në Irak dhe konfliktin izraelito-palestinez. Zyrtarët amerikanë nuk kanë dhënë detaje për agjendën e takimeve të këshilltares Rice, por siç pritet ajo do ta takojë nesër në Berlin edhe kryeministrin e Palestinës Ahmed Qurei
XS
SM
MD
LG