Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Persona të armatosur kanë vrarë tre gra irakiane që punonin për forcat e koalicionit, derisa nga një shpërthim bombe një ushtar amerikan humbi jetën dhe një tjetër u plagos.
Në Naxhaf ushtarët amerikanë kanë vrarë dy militantë, derisa në Qerbela ka pasur luftime mes trupave të koalicionit dhe guerrilëve të klerikut militant Moqtda al-Sadr. Një delegacion i myslimanëve sunitë ka shkuar në Naxhaf për të shprehur mbështetjen ndaj al-Sadrit.
Kanali satelitor Al-Jazzera ka transmetuar pamje të dy pengjeve ruse, që mbahen nga një organizatë islamike, e cila kërkon largimin e forcave të koalicionit në shkëmbim të pengjeve.
XS
SM
MD
LG