Ndërlidhjet

MOSKË


Bashkimi Evropian përmes një marrëveshje që e ka nënshkruar me Rusinë mbështet kandidaturën e Moskës për anëtarësim në Organizatën botërore të Tregtisë.
Marrëveshja eliminon pengesat e ofertës së Rusisë për t'iu bashkuar këtij organizmi. Rusia dhe Bashkimi Evropian kanë negociuar 6 vjet pikat e marrëveshjes që u nënshkrua sot në samitin Rusi- BE të mbajtur në Moskë.
XS
SM
MD
LG