Ndërlidhjet

TEHERAN


Një tërmet i fuqishëm e ka goditur sot veriun e Iranit. Epiqendra e Tërmeti ishte afrë qytetit Sari, 200 kilometra në verilindje të Teheranit. Por, banorët e kryeqytetit kanë ndjerë dridhjet dhe kanë dalë në rrugë. Raportohet për dëme të mëdha, por ende nuk dihen detajet. Tërmeti, kishte fuqi prej 6.2 shkallë të Rihterit dhe është ndjerë në 10 krahina të Iranit.
XS
SM
MD
LG