Ndërlidhjet

GAZË/JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon sot do t'ia paraqesë kabinetit të tij planin për tërheqjen nga Gaza.
Tërheqja unilaterale e Sharonit nga Gaza përballet me kundërshtime të disa ministrave të kabinetit 23-anëtarësh, të prirë nga ministri i Financave Benjamin Netanyahu.
Në zhvillimet tjera, një helikopter ushtarak izraelit e ka vrarë në orët e hershme të mëngjesit të sotëm një komandant militant të Hamasit dhe dy bashkëpunëtorët e tij në sulmin me raketa në Qytetin e Gazës.
XS
SM
MD
LG