Ndërlidhjet

STAMBOLL


Policia e Turqisë tha se ka arrestuar 10 të dyshuar kurd, që po përgatitnin të kryenin sulme me bomba në Stamboll dhe në Adana. Dy nga rebelë kurd janë arrestuar nën akuza se po përgatnin sulm me bombë në një turmë në një vend publik. Atyre u janë konfiskuar edhe eksploziv dhe materiale tjera shpërthyese.
XS
SM
MD
LG