Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e jashtme e Rusisë e dënon vrasjen e të riut serb në Kosovë, ka thënë sot zëdhënësi Aleksandar Jakovenko. Ai nga misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë dhe nga Kfori ka kërkuar që "të ndërmarrin masa urgjente dhe efektive për krijimin e rendit". Vrasja e të riut serb ka ndodhur dje në Graçanicë afër Prishtinës.
XS
SM
MD
LG