Ndërlidhjet

STAMBOLL


Fqinjët e Irakut e kanë riafirmuar mbështetjen për unitetin dhe sovranitetin e këtij vendi.
Ministrat e Turqisë, Iranit, Jordanit, Kuvajtit, si dhe të Arabisë Saudite dhe Egjiptit gjithashtu thanë se presin që Shtetet e Bashkuara ta bartin pushtetin e plotë tek qeveria e përkohshme irakiene deri në fund të muajit.
Ministrat u takuan në Samitin e Organizatës së Konferencës Islamike në Stamboll, ku merr pjesë edhe ministri i Jashtëm i Irakut, Hoshyar Zebari.
XS
SM
MD
LG