Ndërlidhjet

SEUL


Presidenti i Koresë së Jugut Roh Moo-Hyun tha se vendi i tij do t'i dërgojë trupat në Irak përkundër prerjes së kokës të koreanojugorit Kim Sun-Il nga militantët islamikë.
Në Uashington, presidenti amerikan George Bush i dënoi vrasësit.
"Shpresoj se presidenti Roh do të kuptojë se bota e lirë nuk mund të frikësohet nga aksioni brutal i këtyre barbarëve. Ata përpiqen ta lëkundin besimin tonë, që ne të tërhiqemi, dhe ata t'ia imponojnë botës vizionin e tyre të errët", tha presidenti amerikan.
XS
SM
MD
LG