Ndërlidhjet

BRUKSEL


Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Havier Solana është takuar sot me shefin e emëruar të administratës së Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Soren Jesen-Petersen. Raportohet se në këtë takim, zoti Solana ka kërkuar që të informohet për mundësitë se në ç'mënyrë Bashkimi Evropian do të mund të angazhohej, jo vetëm ekonomikisht, por edhe politikisht në Kosovë.
XS
SM
MD
LG