Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryesuesi i Unionit Evropian, shefi i diplomacisë holandeze, Bernard Bot, nga mesi i javës së ardhshme do të vizitojë vendet e Ballkanit Perendimor, ka bërë të ditur Ministria e Jashtme e Holandës.
Bernard Bot do të vizitojë Kosovën, Unionin Serbi – Mali i Zi, Bosnjën e Hercegovinën dhe Shqipërinë. Ministria holandeze pohon se gjatë kësaj vizite Bernard Bot me mikpëritësit do të bisedojë për progresin në procesin e stabilizimit dhe afrimit të vendeve ballkanike drejt Unionit Evropian.
XS
SM
MD
LG