Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani sot i ka hdhur poshtë akuzat amerikane për lidhje me sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001. Ish kryetari i Iranit, Hashemi Rafsangjani u ka thënë sot besimtarëve se "Amerika nuk ka zgjidhje tjetër pos që vendet e tjera ti fajësoj për mos suksesin e saj në luftën kundër terrorizmit në Irak dhe në Afganistan".
XS
SM
MD
LG