Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministreja irakiene e Migracionit Pascale Warda u ka bërë thirrje mijëra irakienëve jashtë vendit të presin edhe dy vjet për t'u kthyer derisa gjendja të përmirësohet.
"Shumë, shumë irakienë duan të kthehen prapë, por shkaku i situatës dhe pasigurisë në të cilën jetojmë, ata duhet të persin ndoshta edhe dy vjet", tha Warda pas kthimit nga vizitat në Evropë, Shtetet e Bashkuara dhe Kanada.
Vlerësohet se në Evropë, Amerikën Veriore dhe Lindjen e Mesme jetojnë rreth 4 milionë irakienë.
XS
SM
MD
LG