Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i ri i misionit të Zyrës së Shteteve të Bashkuara në Prishtinë Philip Goldberg mbërriti në Kosovë për ta udhëhequr misionin amerikan në dy vitet e ardhshme.
Para kësaj, Goldberg ishte zëvendës shef i misionit diplomatik amerikan në Santiago, ndërsa më parë ka shërbyer edhe si ndihmës special dhe ndihmës ekzekutiv i ish zëvendës sekretarit amerikan të shtetit Stroub Talbot.
Nga viti 1994 deri 1996 Philip Goldberg ishte ndihmës special i ambasadorit Richard Holbrooke.
XS
SM
MD
LG