Ndërlidhjet

BRUKSEL


Në tubimin e parë të Komisionit Evropian në përbërjen e re, anëtarët u zotuan t'i përshpejtojnë reformat ekonomike në Bashkimin Evropian dhe ta përmirësojnë imazhin e zbehur të unionit.
Trupi i ri ekzekutiv zyrtarisht e fillon detyrën në nëntor.
Kryetari i ri Jose Manuel Barroso gjithashtu tha se komisioni 25-anëtarësh dëshiron t'i përmirësojë lidhjet me partnerët, përfshirë Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG