Ndërlidhjet

ATHINË


Përfaqësuesja irakiene në futboll po vazhdon përpjekjet për të fituar medalje në Lojërat Olimpike në Athinë, nëse sonte shënon fitore pas ndeshjes me Paraguajin.
Nëse Iraku e fiton këtë ndeshje, takohet në finale me fituesin e takimit ndërmejt Argjentinës dhe Italisë. Mes fushori i Irakut Emad Mohamed thotë se ekipi nuk është nën stres përkundër rezultateve të papritura.
"Nuk luajmë më nën presion, dhe mund të them lirshëm se tani luajmë pa kërcënime. Deri tani kemi pasur sukses, dëshirojmë që kjo të vazhdojë deri në finale dhe të kurorëzohet me medalje", ka thënë Emad.
Më herët sportistët irakian dënoheshin nga Udai Hysein djali i diktatorit Sadam, që njëherit ishte kryetar i Komitetit Olimpik.
XS
SM
MD
LG