Ndërlidhjet

HAGË


Ish presidenti jugosllav Sllobodan Millosheviq sot e filloi mbrojtjen e tij në Tribunalin për Krime të Luftës, ku akozohet për gjenocid, krime kundër njerzimit dhe krime të luftës në luftërat në Kroaci, Bosnje dhe Kosovë. Millosheviqi, ka shprehur dëshirën të ftojë 1 mijë dëshmitarë, përfshirë kryeministrin britanik Tony Blair, dhe ish presidentin amerikan Bill Clinton.
XS
SM
MD
LG