Ndërlidhjet

HAGË


Ish presidenti jugosllav Sllobodan Millosheviq, ka përfunduar paraqitjen hyrëse të mbrojtjes së tij në Tribunalin për Krime të Luftës, duke thënë që prokuroria ka dështuar në argumentimin e akuzave.
Prokuroria ka kërkuar që Millosheviqit ti caktohen avokatët për të cilët i akuzuari ka thënë se nuk janë të nevojshëm pasi që ai do ta mbrojë vetën.
Millosheviqi përballet me mbi 60 akuza për gjenocid, krime të luftës, krime kundër njerzimit, si dhe për rolin e tij në luftërat në Kroaci, Bosnje dhe Kosovë.
XS
SM
MD
LG