Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian e bëri publike vizitën e presidentit irakian Ghazi Yauer më 14 shtator në selinë e BE-së në Bruksel. "Mendojmë se një gjë e tillë dëshmon interesin që Bashkimi Evropian dhe Iraku kanë për të punuar së bashku. Kjo është shenjë që tregon përkrahjen e institucioneve evropiane ndaj qeverisë së përkohëshme irakiane", tha Kristinë Gajak zëdhënse e Shefit të Bashkimi Evropian për politikë të Jashtme dhe Siguri Havier Solana.
XS
SM
MD
LG