Ndërlidhjet

BAGDAD


Një sulmues vetëvrasës me makinë – bombë në qytetin Kirkuk të Irakut, ka shkaktuar vrasjen e së paku 17 personave dhe plagosjen e afro 40 të tjerëve, kanë informuar autoritetet. Shpërthimi kishte ndodhur jashtë akademisë policore në këtë qytet, në momentin kur nga ajo po largoheshin qindra persona.
XS
SM
MD
LG