Ndërlidhjet

SHKUP


Qeveria e Maqedonisë e mbijetoi votëbesimin, e inicuar nga ligjvënësit e opozitës, të cilët e akuzuan kryeministrin Hari Kostov dhe kabinetin e tij, për menaxhimin e dobët të ekonomisë. Në punimet e Kuvendit, që zgjati deri sot në orët e mëngjesit, për mocionin e inicuar nga VMRO-DPMNE dhe Partia Demokratike Shqiptare, votuan 22 deputetë, 67 votuan kundër, ndërsa 31 deputetë nuk ishin të pranishëm në sallë.
XS
SM
MD
LG