Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Liderë botërorë do të mblidhen sot në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork në takimin e përgjitshëm vjetor. Temë qëndrore pritet të jenë çështja e Irakut, pastaj kriza në rajonin Darfur të Sudanit si dhe kushtet e zhvillimit të botës. Pritet që në fjalimin e tij, presidenti i Shteteve të Bashkuara Gerge Bush, të përqëndrohet në situatën në Irak. Po sot, presidenti George Bush në Nju Jork pritet të takohet me kryeministrin e përkohëshëm irakien Iljad Allaui.
XS
SM
MD
LG