Ndërlidhjet

PRISHTINË


Nëntë shqiptarë të Kosovës janë akuzuar për vrasjen e një serbi dhe për rrahjen e nënës së tij 77 vjeçare gjatë trazirave të marsit, ka thënë Thomas Monaghan, zyrtar i lartë i çështjeve të drejtësisë në Kosovë. Ai mëtutje, në një konferencë për shtyp, është shprehur se "ky është njëri nga rastet e para serioze që ka të bëjë me zhvillimet e Marsit". Ai ka paralajmëruar edhe akuza të tjera.
XS
SM
MD
LG