Ndërlidhjet

BEOGRAD


Në Serbi sot po mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale. Agjencitë e lajmeve raportojnë se në orët e para të ditës, nëpër vendvotime kanë dalë një numër shumë i vogël i votuesve.
Presidenti aktual, Borid Tadiq dhe kryeministri Vojisllav Koshtunica kanë mbledhur forcat pas raundit të parë, me qëllim që ti inkurajojnë votuesit që të mos votojnë për partinë Radikale Serbe.
XS
SM
MD
LG