Ndërlidhjet

BRUKSEL


Zyrtarët e Bashkimit Evropian kanë shprehur sot keqardhje për faktin se kryeministri i Serbisë Vojisllav Koshtunica, nuk e ka shfytëzuar rastin që t'ju bëjë thirrje serbëve të Kosovës të dalin në zgjedhjet e 23 tetorit, këtë e tha sot në Bruksel zëdhënësja e Komisionit Evropian Ema Udvin.
Ajo paralajmroi se nesër në Beograd, gjatë qëndrimit atje komisioneri Kristofer Paten dhe përfaqësuesi i lartë i BE-së Havier Solana do të flasin edhe një herë me liderët e Serbisë për këto zgjedhje.
XS
SM
MD
LG