Ndërlidhjet

STOKHOLM


Dy izrelitë dhe një amerikan kanë fituar sot Çmimin Nobel për Kimi për vititn 2004, ka bërë të ditur Akademia Suedeze e Shkencave. Ata u nderuan me këtë Çmim për punën e tyre shkencore në zbulimin e shenjuesit të "puthjes së vdekjes" për proteinet, që ndihmojnë të shpjegojnë sistemin e imunizimit, thuhet në kumtesën e jurisë së Çmimit Nobel. Laureatët do të ndajnë një shpërblim prej 1,3 milionë dollarësh të këtij Çmimi prestigjioz.
XS
SM
MD
LG