Ndërlidhjet

BAGDAD


Kanali televiziv arab Abu Dhabi njoftoi se pengu britanik Keneth Bigley është ekzekutuar nga rrëmbyesit e tij në Irak.
Ngjashëm njoftoi edhe televizioni britanik Sky News, por ministria e Jashtme në Londër dhe ambasada britanike në Irak nuk i kanë konfirmuar raportet.
Bigley u rrëmbye në 16 shtator bashkë me dy amerikanë nga grupi i militantit jordanez Abu Musab al-Zarqawi.
Dy amerikanët u ekzekutuan disa ditë më vonë.
XS
SM
MD
LG