Ndërlidhjet

SRINAGAR


Së paku katër ushtarë janë vrarë dhe më shumë se 20 janë plagosur pas shpërthimit të një makine bombë në konvojin e ushtrisë indiane në Kashmir. Sipas disa raporteve, një organizatë terroriste që shpesh sulmon në këtë rajon ka marrë përgjegjësinë për sulmin. Ndërkohë që zyrtarët indianët thanë se dhuna në Kashmir është duke vazhduar përkundër hapave të ndërmarrë në drejtim të paqes nga India dhe Pakistani.
XS
SM
MD
LG