Ndërlidhjet

PRISHTINË


"Lista serbe për Kosovën e Metohinë" ka shpallur kandidatët që do garojnë për zgjedhjet parlamentare të 23 tetorit.
Bartës i listës është anëtari i deritashëm i koalicionit "Kthimi", Oliver Ivanoviq.
Sven Lindholm, zëdhënësi i Misionit në Kosovë të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, OSBE, ka thënë se ky subjekt politik i ka përmbushur detyrimet e kërkuara nga OSBE-ja, si kusht për të marrë pjesë në zgjedhje.
XS
SM
MD
LG